Andaluzja: prowincja Kordoba

Kultura islamu, judaizmu i chrześcijaństwa przeplatają się w historii i architekturze Kordoby. Symbolem stolicy jest Mezquita, czyli meczet o tysiącu kolumn łączonych barwnymi łukami, który pod hiszpańskim panowaniem zachował swój kształt, ale zmienił przeznaczenie i stał się katedrą. Miasto słynie też z wąskich uliczek i wewnętrznych patio tonących w kwiatach.

Experiencia Vivees
www.experienciavivees.com


Experiencia Vivees to specjalny program zanurzenia językowo-kulturowego. Program zakłada interakcję studentów z różnych stron świata z native speakerami z różnymi akcentami, pochodzącymi z różnych regionów. Uczestnicy programu przez 6 dni przybywają w południowej Hiszpanii i przez ten czas mogą komunikować się wyłącznie po hiszpańsku. Jest to zupełnie inny sposób nauki - poprzez wspólne spędzanie czasu, poznawanie ludzi z całego świata, odkrywanie hiszpańskich miast i miasteczek, poznawanie historii, sztuki i kultury hiszpańskiej oraz smakowanie tapas. Program trwa 6 dni (5 nocy) i zawsze rozpoczyna się w niedzielę rano a kończy w piątek po południu.

Cele Programu Vivees:

1 ° Nauka języka hiszpańskiego.
To jest cel, dla którego program został stworzony, integracja językowa z osobami hiszpańskojęzycznymi, bez zajęć, bez gramatyki, tylko nauka przez doświadczenie. Słuchanie, mówienie oraz zabawa są najlepszym sposobem nauki języka obcego.

Słuchanie ze zrozumieniem: Dzięki native speakerom pochodzącym z różnych regionów Hiszpanii i Ameryki Łacińskiej, Experiencia Vivees to 13 godzin dziennie języka hiszpańskiego w różnych odmianach i akcentach.

Komunikacja i pewność siebie: Uczestnicy programu znajdują się w środowisku, które „zmusza” do komunikowania się w języku hiszpańskim przez cały czas. Kursanci szybko nabierają pewności siebie w porozumiewaniu się po hiszpańsku na co dzień.

2º Atrakcje kulturalne.
Celem programu jest poprawa znajomości języka hiszpańskiego, ale kurs został zaprojektowany w taki sposób, żeby rozmowy były prowadzone w różnych okolicznościach, poznając hiszpańskie miasta i miasteczka, mówiąc o kulturze i historii, słuchając flamenco czy dzieląc się tapas.

3º Doświadczenie społeczne
Ten cel stał się jedną cech charakterystycznych dla programu: doświadczenie, jakim jest spotkanie i dzielenie czasu z ludźmi różnych narodowości, ideologii i sposobów bycia. Metodologia programu sprawia, że kursanci uczestniczą w wielu godzinach konwersacji, podczas których przedstawiane są różnorodne opinie, pomysły, pragnienia, które w sposób naturalny tworzą więzy emocjonalne.
 

PROGRAM W BENAHAVIS (PROWINCJA MALAGA)
Długość: 6 dni, 5 nocy
Lokalizacja: Benahavis (Málaga).
Hotel: Gran Hotel Benahavis.

Dzień pierwszy
Prezentacja na dworcu kolejowym María Zambrano w Maladze o godz. 11.30.  Wyjazd do Benahavis. Rozmowa w autokarze w parach. Przyjazd do hotelu o godz. 12:30. Prezentacja programu i akredytacji, prezentacje indywidualne, powitany poczęstunek w stylu tapas, rejestracja w hotelu. Czas wolny od 16.00 do 17.30. Popołudnie z konwersacjami w parach podczas spaceru do miasteczka. Kolacja w miejscowości Benahavis.

Dzień drugi
Śniadanie. Wyjazd autokarem do Mijas, białe miasteczko położone w górach. Podczas zwiedzania konwersacje w parach (arena walk byków, kościół, punkt widokowy, itd). Obiad w Mijas. Po obiedzie spacer po plaży i promenadzie przy plaży, rozmowa w parach. Powrót do hotelu. Kolacja. Zajęcia i zabawy grupowe.

Dzień trzeci
Śniadanie. Zwiedzanie kurortów Marbella i Puerto Banús, obiad w barze na plaży. Po południu spacer po plaży Cabopino. Kolacja w hotelu. Zajęcia i zabawy grupowe.

Dzień czwarty
Śniadanie. Rozmowa w parach w autokarze do miasta Ronda. Zwiedzanie miasta, rozmowa w parach. Obiad w Rondzie (spektakl flamenco). Po południu zwiedzanie miejscowości Montejaque i Benaoján, spacer przy plaży. Powrót do hotelu i kolacja. Zajęcia i zabawy grupowe.

Dzień piąty
Śniadanie. Zwiedzanie białych wiosek. Obiad - tapas w Casares. Powrót do hotelu. Czas wolny. Popołudnie poświęcone na przygotowanie nnwieczornej fiesty. Kolacja w hotelu. Impreza pożegnalna.

Dzień szósty
Śniadanie. Zwiedzanie San Pedro de Alcántara. Obiad w San Pedro de Alcántara. Powrót do hotelu. Koniec programu. Wyjazd autokarem do Malagi.

 

Rodzaje kursów


  • 6 dniowy program w Benahavis (prowincja Malaga) / Programa de 6 días en Benahavis (Malaga)

Polub Nas na Facebooku


Dane kontaktowe


www.experienciavivees.com
+34 647 367 288
Av de la Libertad nº 8 1º A-2, 14006 - Córdoba
Mapa Google

Inne atrakcje


Program obejmuje:
- zakwaterowanie w hotelu (5 nocy) w pokoju dwuosobowym
- obiady i kolacje przez cały program, 1 napój/posiłek wliczony w cenę
- zwiedzanie i wycieczki wyszczególnione w programie
- transport autobusem z dworca Malaga do Benahavís i z powrotem do Malagi
- 12 godzin codziennych rozmowy w języku z native speakerami
Program nie obejmuje:
- więcej niż jeden napój do posiłków
- lot z kraju pochodzenia