Andaluzja: prowincja Granada

Tu w czasie wolnym od nauki na pewno nie będziesz się nudzić: morze, góry, unikalna architektura Alhambry, a także słynne na całym świecie tapas bary nie zostawią ci na to czasu. Granada jako miasto uniwersyteckie przez cały rok jest też pełna atrakcji kulturalnych w przystępnych cenach.

I.D.E.A. Instituto de Español Albaicín
www.ideagranada.com


Szkoła języka hiszpańskiego IDEA mieści się w centrum Granady i działa od ponad 10 lat. Oprócz kursów związanych z językiem i kulturą Hiszpanii, szkoła oferuje pomoc w organizacji zakwaterowania i transportu dla kursantów oraz liczne pozaszkolne zajęcia rekreacyjne i edukacyjne.

Wszyscy nauczyciele posiadają tytuły uniwersyteckie oraz wieloletnie doświadczenie w nauczaniu języka hiszpańskiego studentów zróżnicowanych pod względem narodowości, wieku i zainteresowań. Jedna z lektorek przez 3 lata była nauczycielem języka hiszpańskiego w Lublinie i Wrocławiu. Szkoła posiada zatem wiedzę o sposobach nauczania, rytmach, trudnościach, potrzebach i zainteresowaniach polskich studentów.

Szczególnie cenione przez studentów są charakterystyczne dla tej szkoły rodzinna atmosfera i bliskie relacje między uczniami a lektorami. Kontakt z kadrą nauczycieli ma miejsce zarówno podczas lekcji językowych, jak i przeróżnych zajęć integracyjnych i atrakcji turystycznych. Dewizą szkoły jest dążenie do zadowolenia studentów poprzez ciągłe wsparcie w kwestiach akademickich i życia codziennego.

Budynek szkoły został całkowicie odnowiony w 2005 roku i obecnie spełnia wszystkie wymogi, zwłaszcza związane z ułatwieniami dla osób niepełnosprawnych. Szkoła posiada 6 sal lekcyjnych, patio, dwie łazienki, bibliotekę i pokój lektorów. Przestronne wejście to zarówno miejsce spotkań studentów, jak i miejsce organizacji wybranych zajęć dodatkowych.

Grupy liczą maksymalnie 8 studentów, chociaż średnio są to 4 osoby dzięki czemu w każdej grupie unika się łączenia osób o różnych poziomach znajomości języka. Przed rozpoczęciem kursu każdy uczeń rozwiązuje test kwalifikacyjny a dodatkowo, w pierwszych dniach kursu, nauczyciel jest odpowiedzialny za dopasowanie do odpowiedniej grupy.

Szkoła oferuje możliwość zakwaterowania w pokojach jedno i dwuosobowych u starannie dobranych hiszpańskich rodzin lub w mieszkaniach dzielonych z innymi studentami z różnych krajów lub z Hiszpanami. Inne możliwości zakwaterowania to znajdujące się blisko szkoły i centrum Granady: akademik, hotele, hostele, itd.

Rodzaje kursów


 • półintensywny (10 lekcji / tydzień) / semi-intensivo (10 clases/semana)
 • standardowy (20 lekcji / tydzień) / general (20 clases/semana)
 • intensywny (25 lekcji / tydzień) / intensivo (25 clases/semana)
 • łączony (20 lekcji w grupie + 5 lekcji indywidualnych / tydzień) / combinado (20 clases en grupo + 5 individuales/semana)
 • przygotowanie do egzaminów DELE (wszystkie poziomy) / cursos preparación del D.E.L.E. (todos los niveles)
 • lekcje indywidualne / clases individuales
 • kursy dla grup (małych lub dużych; dla kilku osób) / cursos para grupos (pequeños o grandes; cursos para varias personas)
 • kultura Hiszpanii i Ameryki Łacińskiej (literatura; sztuka; historia etc.) / curso de Cultura Española e Hispanoamericana (Literatura; Arte; Historia etc.)
 • kształcenie nauczycieli języka hiszpańskiego jako języka obcego (ELE) / Curso para Profesores de ELE
 • kurs dla osób 50+ / curso para las personas 50+

Galeria


Polub Nas na Facebooku


Dane kontaktowe


www.ideagranada.com
(+34) 95 822 86 91
c/ Estepona, 5 Granada 18009
Mapa Google

Inne atrakcje


 • plenerowe zajęcia rekreacyjne i edukacyjne
 • warsztaty kulinarne
 • wyjścia na tapas
 • nauka flamenco, kino, podwieczorki
 • wycieczki z przewodnikiem do najważniejszych atrakcji Grenady