Andaluzja: prowincja Sewilla

To największa prowincja Andaluzji, jej stolica jest zarazem stolicą regionu. Jeśli lubisz zwiedzać, na samą Sewillę będziesz musiał poświęcić kilka intensywnych dni, a warte zobaczenia są też na pewno mozaiki w ruinach Italica, a także miasta Carmona i Ecija.

SIGE
www.sigecampus.eu


 

Spanish Institute for Global Education (SIGE), założony w 1982 roku, oferuje programy nauczania w hiszpańskiej Sewilli dla studentów i osób pracujących. Oferta SIGE zawiera między innymi studia uniwersyteckie, lekcje hiszpańskiego, kursy dla nauczycieli, programy praktyk oraz kursy wakacyjne. Dodatkowo, kursanci mogą skorzystać z przygotowanych przez szkołę atrakcji kulturalnych, wycieczek i usług związanych ze znalezieniem zakwaterowania.

 

Proponowane programy kształcenia:

  • Semestr lub rok akademicki na Uniwersytecie

SIGE  oferuje studentom międzynarodowym możliwość studiowania na 3 uniwersytetach znajdujących się w Sewilli:

            - Universidad de Sevilla: kursy dla studentów hiszpańskich są otwarte jednocześnie dla studentów zagranicznych, posługujących się średniozaawansowanym poziomem języka hiszpańskiego (B1 lub B2, w zależności od wybranego kierunku);

            - Universidad Pablo de Olavide (UPO): program studiów obejmuje studia hispanistyczne i jest przeznaczony dla studentów, którzy w trakcie jego realizacji chcieliby kontynuować studia na macierzystej uczelni. Kursy prowadzone są na zaawansowanym poziomie języka hiszpańskiego, lecz osoby o jego słabszej znajomości mogą znaleźć dla siebie szeroką ofertę zajęć prowadzonych w języku angielskim.

            - EUSA: ta prywatna uczelnia oferuje około 30 zróżnicowanych kursów (z zakresu m.in. Zasobów Ludzkich, Biznesu, Kulturoznawstwa, Języków czy Historii) prowadzonych po hiszpańsku i angielsku.

  • Kursy języka hiszpańskiego

Kursy w Instytucie SIGE charakteryzują się szybkimi postępami w posługiwaniu się językiem, a ich celem jest swobodna komunikacja i umiejętność myślenia w języku obcym. Kursy prowadzone są w sposób przyjazny, na różnych poziomach zaawansowania, opierają się na mówieniu, aktywnej partycypacji i zaangażowaniu studentów, a gramatyka poznawana jest w sposób naturalny.    

Dostępne rodzaje zajęć to:

 - konwersacje i komunikacja

- Hiszpania dziś

- rozwój umiejętności pisania

- historia i kultura

Kursy (na życzenie ucznia) mogą być prowadzone pod kątem przygotowania do egzaminu DELE.

  • Programy praktyk

SIGE oferuje szeroki wachlarz praktyk w firmach o zróżnicowanych profilach, takich jak: praca socjalna, zdrowie, edukacja, marketing, biznes, dziennikarstwo, turystyka, wychowanie fizyczne, NGO i organizacje międzynarodowe.

  • Programy wakacyjne

Programy trwające 2 tygodnie lub 1 miesiąc, w formie intensywnego kursu (2,5h zajęć/ dziennie) lub „zanurzenia językowego”, w trakcie którego stajecie się częścią życia codziennego hiszpańskiej rodziny.

  • Kursy dla nauczycieli

Rodzaje kursów


  • Semestr lub rok akademicki na Uniwersytecie / Curso académico o semestre
  • Kursy języka hiszpańskiego / Cursos de español
  • Programy praktyk / Programas de prácticas
  • Programy wakacyjne / Programas de verano
  • Kursy dla nauczycieli / Cursos para Profesores ELE