Zapraszamy na kursy hiszpańskiego do pełnej słońca i magicznych miejsc Andaluzji!

Dla grup szkolnych

Wiele szkół hiszpańskiego z Andaluzji specjalizuje się w organizowaniu wyjazdów językowych dla grup szkolnych, w tym z Polski. Jeśli jesteś dyrektorem szkoły, nauczycielem języka hiszpańskiego, rodzicem lub opiekunem, który planuje wyjazd dla uczniów, zachęcamy do zapoznania się z ofertą szkół andaluzyjskich.

Podczas pobytu w Hiszpanii polscy uczniowie mogą rozwijać umiejętności, które posiedli podczas zajęć w kraju. Zwykle taki wyjazd stanowi dla nich wielką zachętę do dalszej nauki, ponieważ szybko przekonują się, że nowe słówka czy gramatykę są w stanie użyć w codziennych sytuacjach w sklepie, na ulicy czy w kontakcie z rówieśnikami z Hiszpanii i innych krajów.

Termin rozpoczęcia zajęć ustala się ze szkołą andaluzyjską. Co do zasady, kursy zaczynają się co tydzień. Ich długość trwa zwykle tydzień, jednak zależy od potrzeb i możliwości budżetowych polskiej szkoły / grupy. Dobrze żeby uczniowie reprezentowali podobny poziom znajomości języka, niemniej na początku  przechodzą test poziomujący i na tej podstawie są podzieleni na grupy. Zajęcia lekcyjne odbywają się przed południem, a po południu organizowane są zajęcia dodatkowe, jak wycieczki po mieście, kursy gotowania, flamenco czy zajęcia sportowe. Liczbę godzin lekcyjnych i zajęć dodatkowych ustala się przed wyjazdem, w zależności od potrzeb naszych uczniów. Program lekcji hiszpańskiego również może być zaproponowany organizatorom, np. kiedy chcemy, aby nasi uczniowie pogłębili jakieś zagadnienie gramatyczne. W większości przypadków jednak zajęcia polegają na przysłowiowym „rozgadaniu” naszych uczniów, którzy w ten sposób przełamią bariery towarzyszące zwykle nauce języków obcych. W weekendy szkoły organizują natomiast dodatkowe wycieczki, tym razem dłuższe, do innego miasta albo krajoznawcze. Ich program również jest dopasowany do potrzeb i możliwości polskiej szkoły.

Uczniowie będą zakwaterowani w akademiku bądź przy hiszpańskich rodzinach. W tym przypadku rodzice i nauczyciele z Polski ustalają, czy chcą mieć uczniów „pod kontrolą” i wolą, aby wszyscy mieszkali w akademiku, czy decydują się na „pełne zanurzenie” uczniów w kulturze i rzeczywistości hiszpańskiej i rozmieszczają ich po okolicznych rodzinach, które są sprawdzone, od lat współpracują z daną szkoła językową, etc. Baza mieszkaniowa zwykle jest położona w bliskiej okolicy szkoły, w promieniu kilkuminutowego spaceru.

Przelot do Hiszpanii zwykle organizuje polska szkoła, jednak niektóre szkoły językowe z Andaluzji działają również jako biura podróży lub współpracują z biurami podróży i mogą zarezerwować dla grupy bilety lotnicze. Warto również skorzystać z usług agencji, która zorganizuje dla polskiej grupy bilety lotnicze, transfery na miejscu, a często również ustali w naszym imieniu z hiszpańską szkołą program nauki i zajęć dodatkowych. Większość szkół andaluzyjskich organizuje przejazd z lotniska do miasta. Jeśli zdecydujemy, ze uczniowie mają mieszkać u hiszpańskich rodzin, często to one odbierają swoich ich z lotniska i zawożą prosto do domu, a następnie mają obowiązek odprowadzić bądź odwieźć ucznia na zajęcia.    

Posiłki ustalane są również ze szkołami językowymi i rodzinami przyjmującymi. Jeśli grupa mieszka w akademiku, tam będzie jadła główne posiłki, natomiast rodziny zapewniają śniadania i kolacje, a w zależności od programu zajęć – także obiady.

Co do zasady, jeśli grupa liczy 10 uczniów, szkoła andaluzyjska pokrywa koszty wyjazdu 1 nauczyciela bądź opiekuna. Podobnie, jeśli grupa liczy 20 uczniów, to organizator pokryje koszty wyjazdu 2 nauczycieli. Szczegóły ustala się z organizatorem hiszpańskim przed wyjazdem.

SZKOLENIA I KURSY DLA NAUCZYCIELI

Szkoły w Andaluzji posiadają bardzo duże doświadczenie w szkoleniu nauczycieli języka hiszpańskiego jako języka obcego. Stąd organizują regularnie kursy pozwalające polskim i zagranicznym nauczycielom na ciągłe podnoszenie swojej wiedzy i umiejętności prowadzenia zajęć z języka hiszpańskiego. Uczą zarówno jak wykorzystywać tradycyjne metody i materiały naukowe, ale także przedstawiają zastosowanie nowych technologii, portali internetowych, smartfonów, aplikacji mobilnych, etc. Wszystko to – aby nadążyć w procesie nauczania za rozwojem i zainteresowaniami naszych uczniów.

Aby poznać dokładnie oferty interesujących Państwa szkół, zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z nimi. W tym celu na podstronie każdej szkoły udostępniamy Państwu formularz kontaktowy „ZAPYTAJ O OFERTĘ SZKOŁY”.  Każda szkoła komunikuje się w języku angielskim bądź hiszpańskim. Jeśli natomiast nie otrzymacie Państwo odpowiedzi na Wasze zapytanie, prosimy o kontakt z naszym warszawskim biurem:

EXTENDA Agencja Promocji Regionu Andaluzji

tel.+48 22 617 84 08

info@hiszpanskiwandaluzji.pl

 

Nasz portal pełni funkcję informacyjną, nie prowadzimy na nim sprzedaży. Jako przedstawiciele hiszpańskiej instytucji publicznej, Agencji Promocji Regionu Andaluzji Extenda, staramy się, aby informacje na naszej stronie były aktualnie. Nie będą one zapewne wyczerpujące, dlatego zachęcamy Państwa do ich wyjaśniania bezpośrednio ze szkołami andaluzyjskimi.  

Więcej wskazówek na temat wyjazdu do Andaluzji można znaleźć na https://hiszpanskiwandaluzji.pl/informacje-praktyczne/

 

Przejdź do katalogu szkół

Misja HiszpanskiwAndaluzji.pl

HiszpanskiwAdaluzji.pl to portal informacyjny, o niekomercyjnym charakterze.

Naszą misją jest bezpłatne przekazanie informacji, dzięki której zaplanujesz wymarzone wakacje z hiszpańskim. Znajdziesz tu propozycję kursów od 70 szkół z Regionu Andaluzji, wraz z bezpośrednim kontaktem do szkół. Extenda - Agencja Promocji Regionu Andaluzji, została powołana przez Rząd Autonomiczny regionu. Jesteśmy jednym z kilkudziesięciu rozrzuconych po świecie zespołów, które łączą swoją pracę z prawdziwą pasją.

Chcemy, żeby HiszpanskiwAndaluzji.pl pomógł każdemu szybko poznać ofertę poszczególnych szkół językowych Andaluzji, jak i atrakcje każdej z lokalizacji.