Zapraszamy na kursy hiszpańskiego do pełnej słońca i magicznych miejsc Andaluzji!

List Ambasadora Hiszpanii w Polsce, Pana Francisco Javiera Sanabri Valderramy.

Wszystkich zastanawiających się nad wyjazdem do Hiszpanii zachęcamy do lektury listu Ambasadora tego kraju w Polsce, Pana Francisco Javiera Sanabri Valderramy, który ukazał się 3 sierpnia 2020r. w „Rzeczpospolitej”.

 

„Szanowni Państwo,

Bardzo dziękuję dziennikowi „Rzeczpospolita” za możliwość przedstawienia sytuacji, w jakiej znajduje się nasz kraj w związku z COVID-19. Hiszpania jest jednym z ulubionych kierunków wakacyjnych Polaków, a informacje dotyczące hiszpańskiej turystyki zajmują istotne miejsce w polskich środkach przekazu. To zainteresowanie jest zrozumiałe.

W ostatnim czasie w Hiszpanii odnotowano rosnącą liczbę pozytywnych przypadków COVID-19. Większość zakażeń występuje tylko na określonych obszarach geograficznych, podczas gdy w pozostałej części kraju odnotowywane są nieliczne przypadki infekcji. Przeanalizujmy to na przykładzie czterech głównych regionów turystycznych w Hiszpanii. W ostatnich 7 dniach lipca w Andaluzji, która liczy 8 414 200 mieszkańców, odnotowano 653 nowe przypadki zakażeń, nie było żadnych zgonów i hospitalizowano 40 osób, z czego 5 znajdowało się na oddziałach intensywnej terapii. Na Balearach (1 149 460 mieszkańców), zdiagnozowano 130 przypadków, nie odnotowano zgonów i hospitalizowano 7 osób, z czego 2 na oddziałach intensywnej terapii. Na Wyspach Kanaryjskich (2 153 389 mieszkańców) były 53 nowe przypadki, nikt nie umarł, 12 osób hospitalizowano i nikt nie musiał przebywać na oddziałach intensywnej terapii. Wreszcie we Wspólnocie Walencji (prowincje Castellón, Walencja i Alicante), zamieszkałej przez 5 003 769 osób, odnotowano wzrost pozytywnych przypadków do 768, 2 osoby zmarły, a 41 było hospitalizowanych, z czego 3 na oddziałach intensywnej terapii. Krajowe Centrum Koordynacji Alarmowych i Nadzwyczajnych Sytuacji Sanitarnych (Centro Nacional de Coordinación de Alertas y Emergencias Sanitarias) codziennie aktualizuje dane. Należy podkreślić, że obecnie system kontroli epidemiologicznej w Hiszpanii wychwytuje wiele przypadków bezobjawowych, których wcześniej nie odnotowywano. Wzrost zdiagnozowanych przypadków jest proporcjonalny do większej ilości przeprowadzanych testów.

Pandemia dotyka wszystkie kraje w Europie i na świecie. Obowiązkiem władz państwa jest podjęcie odpowiednich środków, aby ją zwalczać, a obowiązkiem obywateli jest przestrzeganie zasad i zaleceń wydawanych przez władze. W Hiszpanii wzmocniono nadzór i zwiększono środki bezpieczeństwa, aby chronić obywateli Hiszpanii i osoby odwiedzające nasz kraj. W środkach transportu obowiązują wszystkie zasady ochrony zdrowia i bezpieczeństwa zgodne z najwyższymi standardami międzynarodowymi. Ministerstwo Przemysłu, Handlu i Turystyki opracowało 21 szczegółowych przewodników zawierających zalecenia techniczne i sanitarne dla obiektów turystycznych.

Jest sprawą zasadniczą, aby polscy obywatele mogli podjąć decyzję o podróży do Hiszpanii w oparciu o rzetelną wiedzę na temat sytuacji w kraju docelowym oraz o obowiązujących tam zasadach bezpieczeństwa i ochrony. Cztery powyższe przykłady są dowodem na podjęty niezbędny wysiłek informacyjny. Bardzo zależy nam, aby osoby podróżujące do Hiszpanii wracały do domu w lepszym zdrowiu i w lepszych humorach, niż przed podróżą, i aby chciały znów nas odwiedzić. W przeciwnym razie ucierpi nasza reputacja jako kraju, dla którego turystyka jest jednym z głównych źródeł bogactwa. Zachowując się odpowiedzialnie i ostrożnie można podróżować do Hiszpanii. Jeśli macie Państwo w planach wyjazd do Hiszpanii, pozwalam sobie zasugerować, abyście z niego nie rezygnowali”.

Misja HiszpanskiwAndaluzji.pl

HiszpanskiwAdaluzji.pl to portal informacyjny, o niekomercyjnym charakterze.

Naszą misją jest bezpłatne przekazanie informacji, dzięki której zaplanujesz wymarzone wakacje z hiszpańskim. Znajdziesz tu propozycję kursów od 70 szkół z Regionu Andaluzji, wraz z bezpośrednim kontaktem do szkół. Extenda - Agencja Promocji Regionu Andaluzji, została powołana przez Rząd Autonomiczny regionu. Jesteśmy jednym z kilkudziesięciu rozrzuconych po świecie zespołów, które łączą swoją pracę z prawdziwą pasją.

Chcemy, żeby HiszpanskiwAndaluzji.pl pomógł każdemu szybko poznać ofertę poszczególnych szkół językowych Andaluzji, jak i atrakcje każdej z lokalizacji.