Zapraszamy na kursy hiszpańskiego do pełnej słońca i magicznych miejsc Andaluzji!

Szkoła On Spain opowiada o karnawale w Maladze

Chociaż w tym roku nie będziemy obchodzić karnawału w Maladze w tradycyjny sposób (a to wielka szkoda!), chcemy przypomnieć sobie ten wyjątkowy czas, jaki panował w mieście…

Każdego roku, 21 lutego, obchodzony jest wielki karnawał w Maladze – jest to świąteczny tydzień, pełen tańca, śpiewu, konkursów, podczas którego nie brakuje dobrego jedzenia i radości.

Tradycja ta rozpoczęła się wiele lat temu, ponad 500 lat temu, kiedy to chórzyści przebierali się za biskupów i wykonywali różne parodie. Pierwsza wiadomość o karnawale pojawiła się w 1887 roku i był to pierwszy raz, kiedy karnawał miał określony program, z zabawami, tańcami i konkursami.

Festiwal rozpoczyna się w teatrze rzymskim, gdzie występuje wiele zespołów muzycznych, kwartety i chóry oraz tak zwani murgas i comparsas, a kończy się na plaży wielkim pochówkiem boquerón (sardeli). Jeśli chodzi o gastronomię… Jedzenie w każdej dzielnicy jest inne m.in są to: kapusta, zapiekanki, dania z ryżu, gulasze…

W tym roku, ze względu na sytuację, wiele wydarzeń będzie miało charakter wirtualny, na przykład konkurs śpiewu, w którym do wygrania jest prawie 11 000 euro.

„Program został dostosowany do sytuacji poprzez uwzględnienie aktorów imprezy, od najmłodszych do najstarszych, tak aby nikt nie pozostał bez możliwości uczestnictwa w pokazach, radości czy fantazji i aby uśmiechy, uczucia i emocje nie przestały być bohaterami” – powiedziała Fundacja i Departament Festiwali, który od dawna organizuje karnawał. Tegoroczne hasło brzmi: „Together we are unstoppable” i odnosi się do aktualnej sytuacji pandemii.

Bardzo się cieszymy z powodu kolejnego karnawału, mamy nadzieję, że będziemy mogli świętować go na żywo!

Więcej informacji o szkole On Spain

O Maladze mówi się, że ta jedna prowincja ma w sobie bogactwo całego kontynentu. Niezależnie od tego, czy lubisz zwiedzać, aktywnie wypoczywać, czy wolisz wylegiwać się na plaży, tu na pewno znajdziesz to, czego szukasz. Piękne krajobrazy i miejscowa kuchnia tak czy inaczej umilą ci czas!

Misja HiszpanskiwAndaluzji.pl

HiszpanskiwAdaluzji.pl to portal informacyjny, o niekomercyjnym charakterze.

Naszą misją jest bezpłatne przekazanie informacji, dzięki której zaplanujesz wymarzone wakacje z hiszpańskim. Znajdziesz tu propozycję kursów od 70 szkół z Regionu Andaluzji, wraz z bezpośrednim kontaktem do szkół. Extenda - Agencja Promocji Regionu Andaluzji, została powołana przez Rząd Autonomiczny regionu. Jesteśmy jednym z kilkudziesięciu rozrzuconych po świecie zespołów, które łączą swoją pracę z prawdziwą pasją.

Chcemy, żeby HiszpanskiwAndaluzji.pl pomógł każdemu szybko poznać ofertę poszczególnych szkół językowych Andaluzji, jak i atrakcje każdej z lokalizacji.