Zapraszamy na kursy hiszpańskiego do pełnej słońca i magicznych miejsc Andaluzji!

http://www.packin-time.com

+34 633 359 346

C/Árbol del Paraíso, nº 9, Bloque B, 5º1, Almería
Mapa Google

Packin’ Time powstało w 2019 roku, a cel tego projektu był jasny: uczyć języka hiszpańskiego w sposób aktywny, ze szczególnym uwzględnieniem kontekstu kulturalnego Almerii. Naszym zdaniem najciekawsze sposoby nauki są zarazem najskuteczniejsze: można to robić poznając inne osoby podczas spotkań klubu książkowego, konwersacji, wycieczek, wizyt w muzeum czy choćby uprawiania sportu w mieście pełnym  możliwości. Pracujemy z najlepszymi lektorami, aby sprawić by zanurzenie się w języku hiszpańskim było punktem zwrotnym w Waszej nauce, jak również częścią niezapomnianych wspomnień z odwiedzin w południowej Hiszpanii.

Dlaczego Packin’ Time?

Nasza nazwa to gra słów z języka angielskiego, która łączy dwa koncepty: „packing time” przywołuje uczucie radości, które czujemy, gdy przychodzi moment by spakować walizki i wyruszyć na spotkanie nowej kultury i języka. Z drugiej strony „pack” czyli zestaw aktywności zawartych w programie, pozwala nauczyć się wszystkiego na czas („in time”), przed powrotem do domu. Z Packin’ Time skorzystasz najwięcej ze swojego pobytu w Almerii!

Lokalizacja

Almeria to klucz do poznania z bliska kultury regionu oraz całej Hiszpanii. Mamy tu Park Narodowy Cabo de Gata, zaledwie kilka kilometrów od naszego miasta, gdzie organizujemy piesze wycieczki. Mamy pustynię w odległości jedynie 15 kilometrów, najwyższe góry pasma Alpujarra i bez wątpienia nasz największy skarb: plaże. Nasze zajęcia nie odbywają się w salach, dlatego że…nie potrzebujemy ich! Możemy oddać się wspólnej lekturze na plaży Zapillo, rozmawiać w kawiarni z widokiem na morze czy ćwiczyć gramatykę i słownictwo odwiedzając jedno z 12 centrów i muzeów, które mamy do naszej dyspozycji. Wszystko to połączone z aktywnościami przygotowanymi specjalnie po to, aby skorzystać jak najwięcej z pobytu, wykorzystując przy tym nowe technologie z myślą o ochronie naszego środowiska naturalnego.

Nauczyciele

Jeśli chodzi o nauczycieli, nie ma drugiej osoby tak zaangażowanej jak sama twórczyni tego projektu, która porzuciła wszystko inne, by poświecić się nauczaniu języka hiszpańskiego poprzez kontakt z kulturą Almerii.

Noemí Reina studiowała Filologię Hiszpańską na Uniwersytecie w Almerii i szybko postanowiła wyspecjalizować się w tym, co stało się jej pasją podczas pobytu na Erasmusie w Holandii: nauczanie języka hiszpańskiego. Ukończyła studia magisterskie na kierunku Nauczanie i po zdobyciu pierwszego doświadczenia na Uniwersytecie Changchun w Chinach została zatrudniona przez centrum Języków Obcych Uniwersytetu w Almerii. Wciąż rozwijając swoją karierę zawodową, nie przestawała się kształcić: ukończyła drugi kierunek studiów magisterskich z Nauczania Języka Hiszpańskiego, realizowała kursy organizowane przez Instytut Cervantesa i potwierdziła oficjalnymi egzaminami swoją znajomość angielskiego (C1) i chińskiego (B1). Pracowała jako egzaminatorka Instytutu Cervantesa i zajmowała się oceną uczniów z Chin, jednocześnie specjalizując się w nauczaniu języka hiszpańskiego na poziomach zaawansowanych. Wtedy postanowiła spełnić swoje marzenie: projekt, który pozwolił jej prowadzić w oparciu o stworzone przez nią samą materiały, zajęcia oryginalne i zaskakujące, czytać, śmiać się, spacerować, śnić i cieszyć się życiem z uczniami Packin’ Time. Prawie 2 lata później i z doświadczeniem zdobytym podczas prowadzenia zajęć z ponad 60 uczniami, renoma jej zajęć tylko rośnie i a pochlebne opinie na temat stosowanej przez nią metodologii są źródłem tego, co dla nauczyciela najcenniejsze: pewności, że dostarczył uczniom wyjątkowego doświadczenia w ich nauce hiszpańskiego.

Ponadto, zawsze może ona liczyć na grono specjalnie wyselekcjonowanych współpracowników, którzy dzięki swojemu profesjonalizmowi pomagają jej zapewnić uczniom najwyższy poziom nauczania.

Kursy

Jeśli chodzi o kursy, posiadamy bogatą ofertę, dostosowaną do różnorodnych potrzeb uczniów:

Packin’ Line – to opcja, która cieszy się aktualnie największą popularnością. Zajęcia on-line, które odbywają się za pośrednictwem platformy Zoom, pozwalającej przeprowadzić zajęcia praktycznie tak samo, jak tradycyjne. Nasi nauczyciele przechodzą szkolenia, podczas których uczą się, jak w pełni wykorzystać jej możliwości. W ten sposób można prowadzić zajęcia indywidualne lub grupowe, do 6 osób w grupie, a ich tematyka jest dostosowywana do poziomu uczniów.

Packin’ DELE/SIELE – kurs dla tych, których celem jest zdobycie oficjalnego certyfikatu wydawanego przez Instytut Cervantesa. Prowadzony przez egzaminatorów kurs 20, 30 lub 50 godzinny da kandydatom wszystko, co jest niezbędne na wybranym poziomie. Dotąd mieliśmy jedną grupę w każdym semestrze i procent osób, którym udało się zdać egzamin to…100%!

Packin’ Town – to kurs, z którego jesteśmy najbardziej dumni, bo to jedyna taka oferta w Almerii. 30 lub 50 godzinny kurs, który nastawiony jest na komunikację i aktywności związane z tematyką, która w każdym tygodniu jest inna: może to być muzyka, literatura, sztuka, sport, kultura, gastronomia…Nasze zajęcia są prowadzone w maksymalnie 6 osobowych grupach. W pierwszej części uczniowie poznają słownictwo oraz zagadnienia gramatyczne związane z daną tematyką, natomiast w drugiej mają okazję zastosować je w praktyce podczas odwiedzania jednej z atrakcji miasta. To idealne połączenie nauki języka i zwiedzania, które pozwala poprawić kompetencje językowe jednocześnie poznając miasto.

Packin’ Home – tym, którzy wolą zajęcia indywidualne, dostosowane do nich, oferujemy możliwość prowadzenia zajęć w domu ucznia. Zalety tego rozwiązania są jasne: bez konieczności przemieszczania się, w spokojnym otoczeniu, nauczyciel może w pełni spersonalizować tok nauczania, dostosowując go do potrzeb ucznia.

Nasze kursy podzielone są na 3 poziomy: podstawowy (A1-A2), średniozaawansowany (B1-B2) i zaawansowany (B2-C1). Nasi uczniowie po jednym semestrze zajęć najczęściej są zainteresowani dalszą nauką, dlatego program jest nastawiony na kontynuację, nigdy nie powtarzamy zagadnień czy aktywności z pierwszego semestru w drugim. Poza tym, w każdym tygodniu poruszamy inny temat i uczymy się słownictwa z nim związanego. Na przykład: jeśli mówimy o sztuce na poziomie podstawowym uczniowie nauczą się słownictwa związanego z opisem fizycznym i opisem obrazów, później idą do muzeum sztuki w Almerii aby ćwiczyć opisywanie oglądanych dzieł,  a na zakończenie grają w grę, która pozwoli na ocenę, czy przyswoili oni materiał omawiany na zajęciach.

Inne zajęcia

Poza kursami, oferujemy też inne zajęcia, powiązane z nauką i wymianą językową

– Klub konwersacyjny – raz w semestrze organizujemy wymianę językową w grupach złożonych z uczniów różnej narodowości, podczas których uczniowie mają okazję rozmawiać w różnych językach: angielskim, francuskim, niemieckim, hiszpańskim. Nauczyciel dostarcza tematów do rozmów i gier tak, aby zachęcać do rozmowy i żeby nigdy nie zapadała niezręczna cisza.

– Klub książkowy – również raz w semestrze, według zapotrzebowania uczniów, organizowane są spotkania klubu książkowego w języku hiszpańskim i/lub angielskim dla osób zainteresowanych literaturą. Zwykle wybieramy trylogie lub sagi, których czytanie nasi uczniowie mogą potem kontynuować w domu. Jeśli raz zaczniesz, ciężko Ci będzie przestać!

Joga – oferujemy też zajęcia jogi po angielsku/hiszpańsku, ponieważ myślimy że nauka języka przez sport tak pełen duchowości i relaksu może być korzystna zarówno dla naszego ciała jak i umysłu. Nasza prowadząca, Mirjam pochodząca ze Szwajcarii, jest wykwalifikowanym instruktorem jogi.

 

Powiązane hasła: Almeria, A1, A2, B1, B2, C1, C2, joga, sport, wycieczki, zwiedzanie, kurs on-line, zajęcia indywidualne

Rodzaje kursów

  • Packin’ Line / kurs on-line
  • Packin’ DELE/SIELE / przygotowanie do egzaminu DELE lub SIELE
  • Packin’ Town
  • Packin' Home / zajęcia indywidualne w domu ucznia

Inne atrakcje

  • wycieczki
  • joga
  • sport
  • zwiedzanie

Galeria

Almeria

Misja HiszpanskiwAndaluzji.pl

HiszpanskiwAdaluzji.pl to portal informacyjny, o niekomercyjnym charakterze.

Naszą misją jest bezpłatne przekazanie informacji, dzięki której zaplanujesz wymarzone wakacje z hiszpańskim. Znajdziesz tu propozycję kursów od 70 szkół z Regionu Andaluzji, wraz z bezpośrednim kontaktem do szkół. Extenda - Agencja Promocji Regionu Andaluzji, została powołana przez Rząd Autonomiczny regionu. Jesteśmy jednym z kilkudziesięciu rozrzuconych po świecie zespołów, które łączą swoją pracę z prawdziwą pasją.

Chcemy, żeby HiszpanskiwAndaluzji.pl pomógł każdemu szybko poznać ofertę poszczególnych szkół językowych Andaluzji, jak i atrakcje każdej z lokalizacji.