Hiszpański w Andaluzji to więcej niż nauka. To odpoczynek!

Spanish Institute for Global Education

http://www.sigecampus.eu

+34 955 22 79 00

Calle Luis de Morales, 32 (Edificio Forum), 3º - 33. 41018, Sevilla, España.
Mapa Google

 

Spanish Institute for Global Education, założony w 1982 roku, oferuje programy nauczania w hiszpańskiej Sewilli dla studentów i osób pracujących. Oferta SIGE zawiera między innymi studia uniwersyteckie, lekcje hiszpańskiego, kursy dla nauczycieli, programy praktyk oraz kursy wakacyjne. Dodatkowo, kursanci mogą skorzystać z przygotowanych przez szkołę atrakcji kulturalnych, wycieczek i usług związanych ze znalezieniem zakwaterowania.

 

Proponowane programy kształcenia:

 • Semestr lub rok akademicki na Uniwersytecie

SIGE  oferuje studentom międzynarodowym możliwość studiowania na 3 uniwersytetach znajdujących się w Sewilli:

            – Universidad de Sevilla: kursy dla studentów hiszpańskich są otwarte jednocześnie dla studentów zagranicznych, posługujących się średniozaawansowanym poziomem języka hiszpańskiego (B1 lub B2, w zależności od wybranego kierunku);

            – Universidad Pablo de Olavide (UPO): program studiów obejmuje studia hispanistyczne i jest przeznaczony dla studentów, którzy w trakcie jego realizacji chcieliby kontynuować studia na macierzystej uczelni. Kursy prowadzone są na zaawansowanym poziomie języka hiszpańskiego, lecz osoby o jego słabszej znajomości mogą znaleźć dla siebie szeroką ofertę zajęć prowadzonych w języku angielskim.

            – EUSA: ta prywatna uczelnia oferuje około 30 zróżnicowanych kursów (z zakresu m.in. Zasobów Ludzkich, Biznesu, Kulturoznawstwa, Języków czy Historii) prowadzonych po hiszpańsku i angielsku.

 • Kursy języka hiszpańskiego

Kursy w Instytucie SIGE charakteryzują się szybkimi postępami w posługiwaniu się językiem, a ich celem jest swobodna komunikacja i umiejętność myślenia w języku obcym. Kursy prowadzone są w sposób przyjazny, na różnych poziomach zaawansowania, opierają się na mówieniu, aktywnym uczestnictwie i zaangażowaniu studentów, a gramatyka poznawana jest w sposób naturalny.    

Dostępne rodzaje zajęć to:

 – konwersacje i komunikacja

– Hiszpania dziś

– rozwój umiejętności pisania

– historia i kultura

Kursy (na życzenie ucznia) mogą być prowadzone pod kątem przygotowania do egzaminu DELE.

 • Programy praktyk

SIGE oferuje szeroki wachlarz praktyk i staży w firmach z dziedzin takich jak: praca socjalna, opieka zdrowotna, edukacja, marketing, biznes, dziennikarstwo, turystyka, edukacja sportowa, organizacje non-profit i międzynarodowe. 

Programy trwające 2 tygodnie lub 1 miesiąc, w formie intensywnego kursu (2,5h zajęć/ dziennie) lub „zanurzenia językowego”, w trakcie którego stajecie się częścią życia codziennego hiszpańskiej rodziny.

 • Kursy dla nauczycieli

Program Asystenta Nauczyciela TAP5C * uwzględnia potrzeby i wymagania współczesnego świata edukacyjnego. Wiele hiszpańskich centrów edukacyjnych zaczęło wdrażać już programy dwujęzyczne i wielojęzyczne dla swoich uczniów. Co więcej, w ramach poprawy swojego języka hiszpańskiego i rozwoju zawodowego, coraz więcej absolwentów decyduje się przyjechać do Hiszpanii.

 

Powiązane hasła: Sewilla, kurs dla nauczycieli, kultura, literatura, praktyki, kursi intensywny, DELE, praktyki

 

Rodzaje kursów

 • Semestr lub rok akademicki na Uniwersytecie / Curso académico o semestre en la Universidad
 • Kursy języka hiszpańskiego / Cursos de español
 • Programy praktyk / Programas de prácticas
 • Programy wakacyjne / Programas de verano
 • Kursy dla nauczycieli / Cursos para Profesores ELE

Inne atrakcje

Prezentacja na temat szkoły

 • program akademicki na Uniwersytecie w Sewilli, Pablo de Olavide lub EUSA
 • zakwaterowanie u rodziny w Sewilli
 • dokumenty potrzebne do uzyskania wizy studenckiej
 • ubezpieczenie zdrowotne i całodobowa pomoc
 • odbiór z lotniska
 • pakiet powitalny
 • przepustki potrzebne do przejazdu
 • doradztwo akademickie, opieka mentora
 • konwersacje z lokalnymi studentami
 • wycieczki terenowe

Galeria

Spanish Institute for Global Education
Sewilla

Misja HiszpanskiwAndaluzji.pl

HiszpanskiwAdaluzji.pl to portal informacyjny, o niekomercyjnym charakterze.

Naszą misją jest bezpłatne przekazanie informacji, dzięki której zaplanujesz wymarzone wakacje z hiszpańskim. Znajdziesz tu propozycję kursów od 70 szkół z Regionu Andaluzji, wraz z bezpośrednim kontaktem do szkół. Extenda - Agencja Promocji Regionu Andaluzji, została powołana przez Rząd Autonomiczny regionu. Jesteśmy jednym z kilkudziesięciu rozrzuconych po świecie zespołów, które łączą swoją pracę z prawdziwą pasją.

Chcemy, żeby HiszpanskiwAndaluzji.pl pomógł każdemu szybko poznać ofertę poszczególnych szkół językowych Andaluzji, jak i atrakcje każdej z lokalizacji.