Zapraszamy na kursy hiszpańskiego do pełnej słońca i magicznych miejsc Andaluzji!

Andaluzja - miejsce na naukę języka hiszpańskiego

Niemal osiem wieków panowania arabskich dynastii do dziś decyduje o specyfice regionu. Andaluzja to przecież jeszcze Europa, a jednak czasem trudno w to uwierzyć. Najsłynniejsze zabytki wyrastają z islamskiej architektury i noszą na sobie ślady zawirowań historycznych: zarówno kompleks pałaców Alhambra w Granadzie, jak i Mezquita w Kordobie nie zostały po zdobyciu przez chrześcijan zniszczone, ale dostosowane do nowych potrzeb. I tak komnaty pałacowe zyskały nowe zdobienia i funkcje, a w sali modłów meczetu powstała katedra. Podobną metamorfozę przeszła Giralda, niegdyś minaret, teraz dzwonnica Katedry w Sewilli, stolicy Andaluzji. O tym, jak bardzo rozciągłe wybrzeża narażone były na inwazje, świadczą mury obronne Alcazaba w Almerii i Maladze, a także Puerta de Tierra w Kadyksie, czyli warowna „brama ziemi” strzegąca jedynej granicy miasta z lądem. Prowincja Huelva zasłynęła jako ta, z której wyruszyła wyprawa Krzysztofa Kolumba, a Jaen może poszczycić się Úbedą i Baezą, dwoma miastami uznanymi za perełki hiszpańskiego odrodzenia.

Spaghetti westerny z lat 60. i 70. kręcono w prowincji Almeria na pustyni Tabernas

[Almeria] [Malaga]

Dzięki oliwie z oliwek mieszkańcy Jaen żyją dłużej niż inni Hiszpanie i Europejczycy

Scena wyłaniającej się z wody Halle Berry w filmie o agencie 007 „Śmierć nadejdzie jutro” została nakręcona na plaży miejskiej w Kadyksie

Więcej niż Kursy hiszpańskiego

Misja HiszpanskiwAndaluzji.pl

HiszpanskiwAdaluzji.pl to portal informacyjny, o niekomercyjnym charakterze.

Naszą misją jest bezpłatne przekazanie informacji, dzięki której zaplanujesz wymarzone wakacje z hiszpańskim. Znajdziesz tu propozycję kursów od 70 szkół z Regionu Andaluzji, wraz z bezpośrednim kontaktem do szkół. Extenda - Agencja Promocji Regionu Andaluzji, została powołana przez Rząd Autonomiczny regionu. Jesteśmy jednym z kilkudziesięciu rozrzuconych po świecie zespołów, które łączą swoją pracę z prawdziwą pasją.

Chcemy, żeby HiszpanskiwAndaluzji.pl pomógł każdemu szybko poznać ofertę poszczególnych szkół językowych Andaluzji, jak i atrakcje każdej z lokalizacji.