Zapraszamy na kursy hiszpańskiego do pełnej słońca i magicznych miejsc Andaluzji!

Hiszpański + flamenco

Walki byków, flamenco, ceramika, festyny i święta - Hiszpanie są dumni ze swojej tradycji i kultury, kultywują je i rozsławiają na cały świat. Chcesz poznać prawdziwą Andaluzję? Będziesz miał napięty kalendarz!

Na festynie

To, że Hiszpanie lubią i umieją świętować jest powszechnie znaną prawdą. Wśród wszystkich świąt narodowych, religijnych czy regionalnych, każda z prowincji ma swoją specjalność: Kadyks Karnawał, Sewilla festyn Feria de Abril, Huelva pielgrzymkę Romería, Granada Dzień KrzyżaCruces de Mayo, Kordoba tradycję Parady Trzech Króli, Jaen festyn Feria de San Lucas, Malaga obchody Wielkiego Tygodnia, czyli Semana Santa, Almeria rekonstrukcje bitew Moros y Cristianos. Z naszego kalendarza dowiesz się co, gdzie i kiedy warto zobaczyć!

W sztuce

Sztuka Andaluzji to artyści światowego formatu. Z Malagi pochodził Picasso, z Sewilli Velázquez, w Granadzie urodził się Lorca. Sztuka Andaluzji to także rękodzieło i tworzący je prości rzemieślnicy. Kafelki i ceramika z tradycyjnymi motywami są widoczne na każdym kroku: ceramiczne są tu tabliczki z nazwami ulic i numerami domów, tablice informacyjne, donice. Andaluzyjczycy na co dzień otaczają się pięknymi przedmiotami, w które zaklęte są wieki tradycji i wpływy wielu kultur.

W rytmie flamenco

Flamenco to nie tylko taniec, ale też śpiew, gra na gitarze i sztuka wybijania rytmu. To także energia, improwizacja i namiętność. Flamenco pochodzi z Andaluzji, ale podbiło cały świat, czego dowodem jest wpisanie go na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Na śmierć i życie

Byk tak bardzo wrósł w kulturę Hiszpanii, że stał się jej symbolem. Mimo kontrowersji, które walki byków budzą na świecie, a nawet w innych regionach samej Hiszpanii, w Andaluzji są niekwestionowanym świętem. Wśród licznych placów walki torreadorów te najwyższej klasy znajdują się w Sewilli, Kordobie, Granadzie, Maladze, Jerez (Kadyks), Huelvie, Linares (Jaen), czyli w każdej z ośmiu prowincji regionu.

Więcej niż Kursy hiszpańskiego

Misja HiszpanskiwAndaluzji.pl

HiszpanskiwAdaluzji.pl to portal informacyjny, o niekomercyjnym charakterze.

Naszą misją jest bezpłatne przekazanie informacji, dzięki której zaplanujesz wymarzone wakacje z hiszpańskim. Znajdziesz tu propozycję kursów od 70 szkół z Regionu Andaluzji, wraz z bezpośrednim kontaktem do szkół. Extenda - Agencja Promocji Regionu Andaluzji, została powołana przez Rząd Autonomiczny regionu. Jesteśmy jednym z kilkudziesięciu rozrzuconych po świecie zespołów, które łączą swoją pracę z prawdziwą pasją.

Chcemy, żeby HiszpanskiwAndaluzji.pl pomógł każdemu szybko poznać ofertę poszczególnych szkół językowych Andaluzji, jak i atrakcje każdej z lokalizacji.