Zapraszamy na kursy hiszpańskiego do pełnej słońca i magicznych miejsc Andaluzji!

Jaen

Wizytówką prowincji są gaje oliwne i pokryte nimi górzyste krajobrazy. Jaen zajmuje pierwsze miejsce w Hiszpanii pod względem produkcji skarbu diety śródziemnomorskiej: oliwy z oliwek, a także ilości rezerwatów przyrody. Jeśli chcesz wziąć udział w największym miejscowym święcie, przyjedź w październiku!

hiszpański w podróży

Choć prowincję Jaen wyróżnia przede wszystkim różnorodna przyroda, nie brakuje tu miejsc do zwiedzania. W stolicy warto zobaczyć monumentalną katedrę renesansową i górującą nad miastem warowną fortecę arabską Santa Catalina. Najbardziej uznana jest jednak architektura miast Úbeda i Baeza, jako że tam znajdują się szczególnie wartościowe przykłady stylistyki epoki odrodzenia, jak choćby plac Santa María w Úbedzie i gotyku, czego przykładem jest katedra w Baezie.
hiszpański w podróży

hiszpański w ruchu

Górzyste ukształtowanie terenu stwarza ciekawe warunki do pieszych i konnych wycieczek czy uprawiania kolarstwa górskiego. Jeśli szukasz mniej typowych rozrywek, w wodach Gwadalkiwiru, drugiej co do wielkości rzeki Hiszpanii, można uprawiać rafting.
hiszpański w ruchu

hiszpański w kuchni

Dieta śródziemnomorska bazuje na oliwie z oliwek, podstawowym produkcie prowincji. Jaen zaopatruje też Andaluzję w aromatyczne przyprawy. Typowymi potrawami są tak zwane flamenquines, roladki z sera i szynki smażone w głębokiej oliwie, a także szpinak z czosnkiem, papryką i jajkiem podawany z grzankami.
hiszpański w kuchni

hiszpański w kulturze

Feria de San Lucas zamyka w październiku serię wiosennych i letnich festynów Andaluzji i całej Hiszpanii, podczas niej odbywają się też ostatnie walki byków sezonu. Rękodzieło Jaen jest znane dzięki charakterystycznej zielonej ceramice z Úbedy.
hiszpański w kulturze

hiszpański w naturze

Jaen słynie z uprawy oliwek. Obok zadbanych i posadzonych w równych rzędach drzew oliwnych rosną stare i już zdziczałe, które razem z jałowcami i dębami współtworzą krajobraz najbogatszej w rezerwaty prowincji Hiszpanii. Rzeka Gwadalkiwir ma swoje źródło właśnie w Jaen, w rezerwacie Sierras de Cazorla y las Villas.
hiszpański w naturze

Galeria

Misja HiszpanskiwAndaluzji.pl

HiszpanskiwAdaluzji.pl to portal informacyjny, o niekomercyjnym charakterze.

Naszą misją jest bezpłatne przekazanie informacji, dzięki której zaplanujesz wymarzone wakacje z hiszpańskim. Znajdziesz tu propozycję kursów od 70 szkół z Regionu Andaluzji, wraz z bezpośrednim kontaktem do szkół. Extenda - Agencja Promocji Regionu Andaluzji, została powołana przez Rząd Autonomiczny regionu. Jesteśmy jednym z kilkudziesięciu rozrzuconych po świecie zespołów, które łączą swoją pracę z prawdziwą pasją.

Chcemy, żeby HiszpanskiwAndaluzji.pl pomógł każdemu szybko poznać ofertę poszczególnych szkół językowych Andaluzji, jak i atrakcje każdej z lokalizacji.