Zapraszamy na kursy hiszpańskiego do pełnej słońca i magicznych miejsc Andaluzji!

Sewilla

To największa prowincja Andaluzji, jej stolica jest zarazem stolicą regionu. Jeśli lubisz zwiedzać, na samą Sewillę będziesz musiał poświęcić kilka intensywnych dni, a warte zobaczenia są też na pewno mozaiki w ruinach Italica, a także miasta Carmona i Ecija.

hiszpański w podróży

Stolica prowincji to miasto, którego nie sposób zwiedzić w jeden dzień. Symbolem Sewilli jest Giralda – dzwonnica tamtejszej katedry, największej gotyckiej świątyni na świecie, zbudowanej w miejsce meczetu. Zabytków, które po prostu musisz zobaczyć, jest znacznie więcej! Torre del Oro czyli Złota Wieża i przylegający do niej arena do walk byków Real Maestranza, Plac Hiszpanii i Plac Ameryki wzniesione na wystawę światową z 1930 roku czy powstała na kolejną wystawę z 1992 roku wyspa La Cartuja to tylko niektóre z nich. Wśród współczesnych atrakcji jest Isla Mágica, park atrakcji inspirowany odkryciem Ameryki.
hiszpański w podróży

hiszpański w ruchu

Prowincja ma długą tradycję hippiczną, co roku organizowany jest tu pokaz koni czystej rasy hiszpańskiej. To świetne miejsce na konne, ale też piesze wycieczki, szczególnie, że krajobrazy Sewilli są wyjątkowo bogate, wysoka wilgotność pozwala kwitnąć śródziemnomorskiej roślinności.
hiszpański w ruchu

hiszpański w naturze

Rzeka Gwadalkiwir z licznymi dopływami i mokradła Parku Narodowego Doñana urozmaicają pejzaże prowincji. Dzięki nim bujnie rozwija się roślinność, a na wilgotnych terenach chętnie osiedla się wiele gatunków ptaków i zwierząt. Na pastwiskach Sewilli można zobaczyć dostojne byki hodowane do walk na arenie.
hiszpański w naturze

hiszpański w kuchni

Kuchnia Sewilli bazuje na dziczyźnie i wieprzowinie, z których powstają dania duszone z warzywami, uprawianym na obrzeżach Gwadalkiwiru ryżem czy ryb i owoców morza z andaluzyjskiego wybrzeża. Prawdziwą specjalnością tej prowincji są jednak tradycyjne słodycze.
hiszpański w kuchni

hiszpański w kulturze

Największym świętem Sewilli jest festyn Feria de Abril. Życie miasta przez tydzień koncentruje się w dekoracji odtworzonej w pomniejszeniu Sewilli, w której ubrani w tradycyjne stroje Andaluzyjczycy tańczą i śpiewają, gdzie można zjeść regionalne potrawy, obejrzeć walki byków czy uroczyste przejazdy koni. Podczas festynu miasto tętni kolorami w rytmie flamenco.
hiszpański w kulturze

Galeria

Posty o prowincji

Most Triany....naprawdę wyjątkowy? Poznajcie jego historię dzięki szkole ChengZi!
Jak się okazuje, przez Most Triany przemieszczają się miliony turystów, wśród…
3 lata temu
Most Triany....naprawdę wyjątkowy? Poznajcie jego historię dzięki szkole ChengZi!

Misja HiszpanskiwAndaluzji.pl

HiszpanskiwAdaluzji.pl to portal informacyjny, o niekomercyjnym charakterze.

Naszą misją jest bezpłatne przekazanie informacji, dzięki której zaplanujesz wymarzone wakacje z hiszpańskim. Znajdziesz tu propozycję kursów od 70 szkół z Regionu Andaluzji, wraz z bezpośrednim kontaktem do szkół. Extenda - Agencja Promocji Regionu Andaluzji, została powołana przez Rząd Autonomiczny regionu. Jesteśmy jednym z kilkudziesięciu rozrzuconych po świecie zespołów, które łączą swoją pracę z prawdziwą pasją.

Chcemy, żeby HiszpanskiwAndaluzji.pl pomógł każdemu szybko poznać ofertę poszczególnych szkół językowych Andaluzji, jak i atrakcje każdej z lokalizacji.