Zapraszamy na kursy hiszpańskiego do pełnej słońca i magicznych miejsc Andaluzji!

Most Triany....naprawdę wyjątkowy? Poznajcie jego historię dzięki szkole ChengZi!

Jak się okazuje, przez Most Triany przemieszczają się miliony turystów, wśród nich wielu pochodzących z Francji, jednak znaczna większość nie ma pojęcia, że ten wspaniały most znajdował się niegdyś w Paryżu! Znacie jego historię? Czytajcie dalej, a ją poznacie!

W XIX wieku, a konkretnie w 1852, ukończono budowę żelaznego mostu, a że miało to miejsce za rządów królowej Izabeli II, nazwano go na jej cześć, choć na szeroką skalę znany jest z nazwy słynnej dzielnicy w Sewilli, którą łączy z resztą miasta.

Francuscy inżynierowie Fernando Bernadet i Gustavo Steinacher zostali zatrudnieni do jego konstrukcji, i zdołali utworzyć niemal replikę mostu, który skonstruowali już wcześniej na rzece Sekwanie w Paryżu w roku 1834, zwanego Pont du Carrousel. Został on jednak zburzony, a następnie zrekonstruowany z zachowaniem oryginalnego projektu. Pozbawiono go natomiast podobieństwa do emblematycznej konstrukcji z żelaza. 

Zarówno los, jak i Vincent Van Gogh nie chcieli, aby dzieło wspomnianych inżynierów poszło w zapomnienie. Dlatego na jego pamiątkę mamy z jednej strony jego żywe wspomnienie na rzece Gwadalkiwir, z drugiej – płótno słynnego malarza, na którym w tle można dostrzec Luwr.

Więcej informacji o szkole ChéngZi Institute

To największa prowincja Andaluzji, jej stolica jest zarazem stolicą regionu. Jeśli lubisz zwiedzać, na samą Sewillę będziesz musiał poświęcić kilka intensywnych dni, a warte zobaczenia są też na pewno mozaiki w ruinach Italica, a także miasta Carmona i Ecija.

Misja HiszpanskiwAndaluzji.pl

HiszpanskiwAdaluzji.pl to portal informacyjny, o niekomercyjnym charakterze.

Naszą misją jest bezpłatne przekazanie informacji, dzięki której zaplanujesz wymarzone wakacje z hiszpańskim. Znajdziesz tu propozycję kursów od 70 szkół z Regionu Andaluzji, wraz z bezpośrednim kontaktem do szkół. Extenda - Agencja Promocji Regionu Andaluzji, została powołana przez Rząd Autonomiczny regionu. Jesteśmy jednym z kilkudziesięciu rozrzuconych po świecie zespołów, które łączą swoją pracę z prawdziwą pasją.

Chcemy, żeby HiszpanskiwAndaluzji.pl pomógł każdemu szybko poznać ofertę poszczególnych szkół językowych Andaluzji, jak i atrakcje każdej z lokalizacji.