Zapraszamy na kursy hiszpańskiego do pełnej słońca i magicznych miejsc Andaluzji!

Kadyks

Plaże Kadyksu skusiły nie tylko niejednego surfera, ale nawet Jamesa Bonda – to tu rozegrała się scena z wyłaniającą się z wody Halle Berry. Od najdalej na południe wysuniętej Tarify do wybrzeża północnej Afryki jest tylko 14 kilometrów, niedaleko przebiega też granica z terytorium brytyjskim, Gibraltarem.

hiszpański w ruchu

Prowincja Kadyks ma dostęp do Oceanu Atlantyckiego i do Morza Śródziemnego. Pływanie, nurkowanie i surfing we wszystkich odmianach można uprawiać właściwie na całej rozciągłości wybrzeża, choć to Tarifa słynie z największych fal. Jeśli chcesz jeździć konno, wybierz Jerez de la Frontera.
hiszpański w ruchu

hiszpański w kuchni

Kadyks zaopatruje pół Hiszpanii w świeże ryby i owoce morza, one też stanowią podstawę miejscowej kuchni. W deserach i słodyczach prowincji silnie zauważalne są wpływy marokańskiego sąsiedztwa. Co ciekawe, wina znane na świecie pod nazwą Sherry pochodzą z Jerez w Kadyksie i to od brzmienia nazwy tego miasta wzięły swą nazwę.
hiszpański w kuchni

hiszpański w naturze

260 kilometrów plaż, ich złoty piasek, zatoczki i wydmy to największa duma prowincji, ale nie jedyne jej bogactwo. W głębi terenu znajdują się górzyste tereny Sierra de Grazalema uznane przez UNESCO za Rezerwat Biosfery.
hiszpański w naturze

hiszpański w podróży

Stolica prowincji przypomina wyspę: jedyną granicę z lądem wyznacza Puerta de Tierra (brama ziemi). Na każdym kroku widoczny jest charakter portowy Kadyksu i przygotowanie miasta na zagrożenie od strony morza: mury obronne i niemal sto trzydzieści wieżyczek obserwacyjnych. Bogate w zabytki architektoniczne, wśród których błyszczy Katedra San Salvador, jest Jerez de la Frontera. Warto też odwiedzić Bolonię, tam zachowały się ruiny z czasów rzymskich.
hiszpański w podróży

hiszpański w kulturze

W Jerez de la Frontera mieści się Andaluzyjskie Centrum Flamenco i słynna szkoła jazdy konnej Real Escuela Andaluza de Arte Ecuestre, gdzie raz w tygodniu organizowane są pokazy jeździeckie. Najbardziej znanym świętem prowincji jest hucznie i barwnie obchodzony Karnawał, na który zjeżdżają Andaluzyjczycy z całego regionu i który cieszy się wielkim powodzeniem wśród turystów.
hiszpański w kulturze

Galeria

Posty o prowincji

Promocja na kursy w szkole K2 Internacional
  Szkoła K2 Internacional przygotowała bardzo ciekawą promocję: przy zapisie na…
3 lata temu
Promocja na kursy w szkole K2 Internacional

Misja HiszpanskiwAndaluzji.pl

HiszpanskiwAdaluzji.pl to portal informacyjny, o niekomercyjnym charakterze.

Naszą misją jest bezpłatne przekazanie informacji, dzięki której zaplanujesz wymarzone wakacje z hiszpańskim. Znajdziesz tu propozycję kursów od 70 szkół z Regionu Andaluzji, wraz z bezpośrednim kontaktem do szkół. Extenda - Agencja Promocji Regionu Andaluzji, została powołana przez Rząd Autonomiczny regionu. Jesteśmy jednym z kilkudziesięciu rozrzuconych po świecie zespołów, które łączą swoją pracę z prawdziwą pasją.

Chcemy, żeby HiszpanskiwAndaluzji.pl pomógł każdemu szybko poznać ofertę poszczególnych szkół językowych Andaluzji, jak i atrakcje każdej z lokalizacji.