Zapraszamy na kursy hiszpańskiego do pełnej słońca i magicznych miejsc Andaluzji!

Granada

Tu w czasie wolnym od nauki na pewno nie będziesz się nudzić: morze, góry, unikalna architektura Alhambry, a także słynne na całym świecie tapas bary nie zostawią ci na to czasu. Granada jako miasto uniwersyteckie przez cały rok jest też pełna atrakcji kulturalnych w przystępnych cenach.

hiszpański w podróży

Kompleks pałaców Alhambra de Granada jest jednym z ważniejszych zabytków całej Hiszpanii. Bogactwo arabskich ornamentów w zestawieniu z renesansowym Pałacem Karola V i ogrodami letniej rezydencji Generalife robią niezwykłe wrażenie wizualne, a jednocześnie pozwalają lepiej zrozumieć andaluzyjską mieszankę kultur. Obowiązkowym punktem planu zwiedzania są też pełne pnących się w górę wąskich i krętych uliczek zabytkowe dzielnice Albaicín i Sacromonte
hiszpański w podróży

hiszpański w ruchu

Dzięki położeniu geograficznemu w prowincji Granada można uprawiać zarówno sporty wodne na Costa Tropical, jak i narciarstwo na stokach Sierra Nevada. Kiedy ze szczytów schodzi śnieg, zaczyna się sezon pieszych i rowerowych wycieczek.
hiszpański w ruchu

hiszpański w kulturze

Granada znaczy po hiszpańsku owoc granatu - choć ta zbieżność jest przypadkowa, granat stał się symbolem prowincji i klasycznym motywem miejscowej ceramiki. Zabarwiona cygańskimi wpływami tradycja ludowa Granady została uwieczniona w poezji i dramatach Federico Garcíi Lorki, którego dom jest teraz otwarty dla turystów jako muzeum. Emblematyczny przejaw tej kultury to także flamenco. Na wyjątkowo klimatyczny pokaz tańca i śpiewu można się wybrać do któregoś z barów urządzonych w mieszkalnych jaskiniach wykutych w zboczach Sacromonte.
hiszpański w kulturze

hiszpański w naturze

Łańcuch górski Sierra Nevada ze względu na różnorodną roślinność został uznany przez UNESCO za Rezerwat Biosfery. Krajobraz jest imponujący zarówno kiedy szczyty pokryte są śniegiem, jak i w porze letniej. Tak zwane pueblos blancos, czyli małe miasteczka pobłyskujące z daleka pobielanymi domami, przyciągają turystów do Alpuhary.
hiszpański w naturze

hiszpański w kuchni

Granada specjalizuje się w barach tapas. Podawane tam do każdego napoju przekąski przybrały rozmiary naprawdę solidnych porcji. Jako że konkurencja jest ogromna, ceny są bardzo przystępne, a menu zróżnicowane. Prowincja słynie też z szynki iberyjskiej z Trevélez i z uprawy owoców tropikalnych.
hiszpański w kuchni

Galeria

Misja HiszpanskiwAndaluzji.pl

HiszpanskiwAdaluzji.pl to portal informacyjny, o niekomercyjnym charakterze.

Naszą misją jest bezpłatne przekazanie informacji, dzięki której zaplanujesz wymarzone wakacje z hiszpańskim. Znajdziesz tu propozycję kursów od 70 szkół z Regionu Andaluzji, wraz z bezpośrednim kontaktem do szkół. Extenda - Agencja Promocji Regionu Andaluzji, została powołana przez Rząd Autonomiczny regionu. Jesteśmy jednym z kilkudziesięciu rozrzuconych po świecie zespołów, które łączą swoją pracę z prawdziwą pasją.

Chcemy, żeby HiszpanskiwAndaluzji.pl pomógł każdemu szybko poznać ofertę poszczególnych szkół językowych Andaluzji, jak i atrakcje każdej z lokalizacji.