Zapraszamy na kursy hiszpańskiego do pełnej słońca i magicznych miejsc Andaluzji!

Almeria

Almeria to kwintesencja andaluzyjskich kontrastów. Wydaje się niewiarygodne, że w jednej prowincji mogą zmieścić się piaszczyste plaże, pokryte śniegiem szczyty gór, a nawet pustynia.  Natomiast dziedzictwo kulturowe i archeologiczne  przypomina o wpływach Fenicjan, Iberów, Rzymian i Arabów.

hiszpański w podróży

Obowiązkowym punktem zwiedzania Almerii jest Alcazaba, której ponad półkilometrowej długości mury odwzorowały zróżnicowaną linią ukształtowanie trenu. Pomiędzy murami znajdują się budynki wojskowe i cywilne, meczet i łaźnie. Z wysokości Alcazaby można objąć wzrokiem całe miasto. Wybrzeże Almerii przyjęło cywilizacje Fenicjan, Iberów, Rzymian i Arabów, dlatego jej dziedzictwo kulturowe jest bardzo różnorodne i obejmuje nawet malowidła naskalne w jaskini Los Vélez.
hiszpański w podróży

hiszpański w naturze

Poza czystymi piaszczystymi plażami i górską fauną i florą, w Almerii jest też jedyny w Europie teren pustynny. Pośród tego niesamowitego krajobrazu rozegrała się akcja niejednego spaghetti westernu!
hiszpański w naturze

hiszpański w kuchni

Charakterystyczne dla kuchni Almerii są ryby i owoce morza pod każdą postacią: zupy rybne, dania z ryżem, i warzywami. Prowincja słynie też z uprawy owoców egzotycznych, co zawdzięcza subtropikalnemu klimatowi.
hiszpański w kuchni

hiszpański w ruchu

Na wybrzeżu, szczególnie między Cabo de Gata a granicą z Prowincją Granada, znajdziesz bogatą ofertę uprawiania sportów, między innymi żeglarstwa, nurkowania, gry w golfa. Sierra de Cabrera, Sierra Alhamilla czy też przypadająca Almerii część Sierra Nevada to góry, które można odkrywać zarówno podczas pieszych wędrówek, wspinaczki, jak i wycieczek rowerowych.
hiszpański w ruchu

hiszpański w kulturze

Mimo że tradycyjne rekonstrukcje bitew między chrześcijanami a muzułmanami nazywane Moros y Cristianos organizowane są w wielu miastach Hiszpanii, to inspirowane średniowiecznymi stroje i pieczołowite przygotowanie święta robi szczególne wrażenie w Mojácar. Na koloryt almeryjskiego rzemiosła składają się garncarstwo, ceramika i kolorowe dywaniki jarapas.
hiszpański w kulturze

Szkoły w prowincji

Misja HiszpanskiwAndaluzji.pl

HiszpanskiwAdaluzji.pl to portal informacyjny, o niekomercyjnym charakterze.

Naszą misją jest bezpłatne przekazanie informacji, dzięki której zaplanujesz wymarzone wakacje z hiszpańskim. Znajdziesz tu propozycję kursów od 70 szkół z Regionu Andaluzji, wraz z bezpośrednim kontaktem do szkół. Extenda - Agencja Promocji Regionu Andaluzji, została powołana przez Rząd Autonomiczny regionu. Jesteśmy jednym z kilkudziesięciu rozrzuconych po świecie zespołów, które łączą swoją pracę z prawdziwą pasją.

Chcemy, żeby HiszpanskiwAndaluzji.pl pomógł każdemu szybko poznać ofertę poszczególnych szkół językowych Andaluzji, jak i atrakcje każdej z lokalizacji.