Zapraszamy na kursy hiszpańskiego do pełnej słońca i magicznych miejsc Andaluzji!

Szkoła ChéngZi pokazuje, jak mieszkańcy Sewilli obchodzili Feria de Abril w czasie pandemii

Wszyscy wiedzą, że najbardziej wyczekiwaną porą roku w Sewilli jest wiosna: temperatury w okolicy 20ºC, kwitnące drzewa pomarańczy i ich wyjątkowy zapach, mieszkańcy wychodzący na ulice by powitać tysiące turystów i obchodzić swoje najważniejsze święta: Wielki Tydzień i Feria de Abril…

Ile osób zazwyczaj gromadzi się podczas Feria de Abril aby zjeść wyśmienitą hiszpańską szynkę czy ser, napić się typowego dla Andaluzji drinka rebujito czy zatańczyć sevillanas i spędzić chwilę (a może nawet godziny) razem? 500 000 osób każdego dnia…Wydawało się jasne, że w tym roku nie powtórzą się takie widoki:

Ale jeśli ktoś tak pomyślał, to najwyraźniej nie zna Sewilli i charakteru jej mieszkańców. Nawet pandemia nie przeszkodziła im w świętowaniu (fakt, że we własnych domach i na balkonach – #stayathome style), ubraniu swoich tradycyjnych strojów flamenco (łącznie z kwiatami wpiętymi we włosy) i spotkaniu się ze swoimi rodzinami i znajomymi za pośrednictwem rozmów wideo.

I tak, nie pominęliśmy nawet iluminacji rozpoczynającej Feria de Abril! To jest prawdziwa Sewilla! Nie możesz sobie tego wyobrazić? Kliknij w ten LINK i pokażemy Ci, jak to wyglądało.

Patrząc na te zdjęcia i nagrania, pewnie już nie możesz się doczekać, kiedy będziesz mógł nas odwiedzić i samemu przeżyć Feria de Abril 2021, prawda?

Więcej informacji o szkole ChéngZi Institute

To największa prowincja Andaluzji, jej stolica jest zarazem stolicą regionu. Jeśli lubisz zwiedzać, na samą Sewillę będziesz musiał poświęcić kilka intensywnych dni, a warte zobaczenia są też na pewno mozaiki w ruinach Italica, a także miasta Carmona i Ecija.

Misja HiszpanskiwAndaluzji.pl

HiszpanskiwAdaluzji.pl to portal informacyjny, o niekomercyjnym charakterze.

Naszą misją jest bezpłatne przekazanie informacji, dzięki której zaplanujesz wymarzone wakacje z hiszpańskim. Znajdziesz tu propozycję kursów od 70 szkół z Regionu Andaluzji, wraz z bezpośrednim kontaktem do szkół. Extenda - Agencja Promocji Regionu Andaluzji, została powołana przez Rząd Autonomiczny regionu. Jesteśmy jednym z kilkudziesięciu rozrzuconych po świecie zespołów, które łączą swoją pracę z prawdziwą pasją.

Chcemy, żeby HiszpanskiwAndaluzji.pl pomógł każdemu szybko poznać ofertę poszczególnych szkół językowych Andaluzji, jak i atrakcje każdej z lokalizacji.