Zapraszamy na kursy hiszpańskiego do pełnej słońca i magicznych miejsc Andaluzji!

Szkoła ChengZi przedstawia przepis na gazpacho

Jak przygotować typowe andaluzyjskie danie: gazpacho

Znane też jako „hiszpański chłodnik” gazpacho pochodzi z Andaluzji. Na oryginalną recepturę składała się oliwa z oliwek, czosnek, sól, ocet i chleb z poprzedniego dnia, dlatego był postrzegany jako potrawa ludzi ubogich. Później, wraz z przybyciem Kolumba do Ameryki, Sewilla stała się punktem, do którego spływały liczne dotąd nieznane artykuły spożywcze. To pozwoliło na wzbogacenie gazpacho o pomidory i zieloną paprykę i to w takiej formie znamy go dzisiaj.

Gazpacho często jest serwowane jako przystawka. To jedna z najlepszych przynoszących orzeźwienie broni przeciwko letnim upałom. Polecamy podawanie go z grzankami i udekorowanie przecierem pomidorowym lub zieloną papryką, co nada mu jeszcze bardziej atrakcyjne kolory.

Jeśli Ty też chcesz cieszyć się tym zdrowym i pysznym daniem, musisz tylko podążać za instrukcjami zawartymi w naszym przepisie:

 

PRZEPIS NA GAZPACHO

Zmiksuj następujące składniki:

3 średnie pomidory (1/2 kilograma)

1 papryka

2 ząbki czosnku

1 mały, 50 gramowy, kawałek ogórka (opcjonalnie)

1 kawałek chleba (50g)

1 mała łyżeczka soli

1 łyżka octu

2 łyżki oliwy z oliwek

Do całości dodaj jedną szklankę wody (150ml)

 

💻  www.chengzistudy.com

📞 +34629378476

@chengzistudy

@chengzistudy       

/chengzistudy

Więcej informacji o szkole ChéngZi Institute

To największa prowincja Andaluzji, jej stolica jest zarazem stolicą regionu. Jeśli lubisz zwiedzać, na samą Sewillę będziesz musiał poświęcić kilka intensywnych dni, a warte zobaczenia są też na pewno mozaiki w ruinach Italica, a także miasta Carmona i Ecija.

Misja HiszpanskiwAndaluzji.pl

HiszpanskiwAdaluzji.pl to portal informacyjny, o niekomercyjnym charakterze.

Naszą misją jest bezpłatne przekazanie informacji, dzięki której zaplanujesz wymarzone wakacje z hiszpańskim. Znajdziesz tu propozycję kursów od 70 szkół z Regionu Andaluzji, wraz z bezpośrednim kontaktem do szkół. Extenda - Agencja Promocji Regionu Andaluzji, została powołana przez Rząd Autonomiczny regionu. Jesteśmy jednym z kilkudziesięciu rozrzuconych po świecie zespołów, które łączą swoją pracę z prawdziwą pasją.

Chcemy, żeby HiszpanskiwAndaluzji.pl pomógł każdemu szybko poznać ofertę poszczególnych szkół językowych Andaluzji, jak i atrakcje każdej z lokalizacji.